Mistrzowskie wyścigi „górali” nad morzem

Zakończyły się Mistrzostwa Polski 7R CST MTB Gdynia Maraton – najważniejsza impreza w Polsce skierowana do miłośników kolarstwa górskiego, której sponsorem tytularnym jest 7R. W wydarzeniu udział wzięło kilkuset uczestników – zarówno profesjonalnych zawodników, jak i amatorów – w różnych grupach wiekowych.

Jedna z najważniejszych rowerowych imprez w Polsce odbyła się 8 września 2019 r. w Gdyni. W maratonie wzięło udział ponad 800 osób, czyli niemal dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku. Taka frekwencja jest dowodem na to, że zainteresowanie kolarstwem górskim oraz liczba jego miłośników wśród Polaków wciąż rosną. W zawodach wyłoniono nowych Mistrzów Polski XCM w kategoriach „elity”, uczestników do lat 23 i juniorów.

Od lewej: Jakub Cebula, Tomasz Lubowiecki, Ryszard Gretkowski, Patryk Gretkowski

Rowerowe wyścigi rozpoczęły się od zmagań starszaków na trasie 1,1 km, młodzików młodszych, którzy pokonali 1,9 km i młodzików starszych zmagających się z dystansem 3,8 km. Następnie rozpoczęła się walka o mistrzostwa Polski. Do wyścigu stanęło aż 146 przedstawicieli „elity”, którzy zmierzyli się na trasie 90 km. W tej klasyfikacji triumfowali Barbara Borowiecka (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) oraz Adrian Brzózka (JBG-2 CryoSpace). W kategorii U-23 pierwsze miejsca zdobyli Mateusz Nieboras (JBG-2 CryoSpace) oraz Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski). Z kolei najlepsi w kategorii juniorów okazali się Konrad Czabok (Warszawski Klub Kolarski) i Magdalena Zawierta (WKK Wieruszów WKK Pfleiderer Wieruszów). Amatorzy biorący udział w zawodach mogli zmierzyć się na wybranych przez siebie trasach o długościach: 90 km, 60 km lub 30 km. Wśród uczestników imprezy nie zabrakło także przedstawicieli 7R: Tomasza Lubowieckiego – Prezesa Zarządu i Ryszarda Gretkowskiego – Wiceprezesa Zarządu, który zajął 2. miejsce w kategorii M5 na dystansie 60 km, a także Jakuba Cebuli (Project Management Vice Director) i Patryka Gretkowskiego, Eletrical Project Coordinator.

Tomasz Lubowiecki, Prezes Zarządu 7R

Mistrzostwa odbywały się nad morzem, niemniej trasy przejazdów przygotowano tak, aby odzwierciedlały górskie klimaty. Przebiegały one przez drogi leśne Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz przez rezerwat przyrody Kacze Łęgi. Trudne, nierówne podjazdy i strome zjazdy wymagały od uczestników dużych umiejętności i wytrwałości. Suma przewyższeń na całej pętli wynosiła aż 714 m, a uczestnicy pokonywali je jeden, dwa lub trzy razy – w zależności od wybranego dystansu. Na uczestników i kibiców czekały atrakcje w specjalnie rozstawionym sportowym miasteczku, przygotowane m.in. przez 7R.

Ryszard Gretkowski, Wiceprezes Zarządu 7R

– Tegoroczne 7R CST MTB Gdynia Maraton dostarczyło wszystkim uczestnikom i widzom dużo sportowych emocji na mistrzowskim poziomie. Rekordowa liczba zawodników pokazała nam, jak wielu miłośników kolarstwa jest wśród Polaków. Cieszę się, że jako firma 7R patronowaliśmy jednym z najważniejszych zawodów w kraju dla tej kategorii sportu i przyczyniliśmy się do promowania tej dyscypliny – mówi Ryszard Gretkowski, Wiceprezes Zarządu 7R SA.

Mistrzostwa odbywały się nad morzem, niemniej trasy przejazdów przygotowano tak, aby odzwierciedlały górskie klimaty. Przebiegały one przez drogi leśne Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz rezerwat przyrody Kacze Łęgi.

Wsparcie sportowych inicjatyw to już domena 7R, a idea sponsoringu towarzyszy firmie od początków jej funkcjonowania. W strukturach przedsiębiorstwa powstało także Stowarzyszenie 7R Sport, którego głównym założeniem jest promowanie zdrowego stylu życia i sportowej rywalizacji. Firma przyjęła także sportową filozofię „fair play”, którą wdraża w codziennej pracy. Zakłada ona uczciwe podchodzenie do swoich klientów i partnerów biznesowych.

Po lewej Ryszard Gretkowski, Wiceprezes Zarządu 7R, na podium

– Naszych pracowników łączy nie tylko wspólna praca, ale też zamiłowanie do sportu. A sport i biznes są ze sobą bardzo powiązane. W obu tych dyscyplinach liczy się zgrany zespół, wytrwałość i nastawienie na realizację celów. Poprzez wsparcie wydarzeń sportowych, takich jak 7R CST MTB Gdynia Maraton czy odbywające się zimą zawody narciarskie No Limit Kasprowy, chcemy promować pasję naszych pracowników i zachęcać partnerów biznesowych do czerpania ze sportu i jego wartości zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym – dodaje Ryszard Gretkowski.

Written By
More from admin

Projekty szyte na miarę

Działalność 7R SA na rynku rozpoczęła się od pierwszej podpisanej umowy na...
Czytaj dalej