Magazynowanie na miarę

Magazynowanie na miarę
7R Logistic może zaproponować klientom rozwiązania, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom. Indywidualne podejście do wymagań obsługiwanych firm może oznaczać zaprojektowanie przeznaczonych dla nich magazynów tak, żeby idealnie odpowiadały specyfice ich działalności.

Dobrym przykładem jest dostosowanie pod klucz powierzchni magazynowej wynajmowanej firmie PIKA, która zajmuje się archiwizacją dokumentów.

PIKA, oprócz innych zaawansowanych usług, oferuje klientom archiwizowanie dokumentów papierowych, które ze swojej natury są materiałami łatwopalnymi. Wymaga to dopasowania konstrukcji i wyposażenia magazynu w taki sposób, żeby zapewnić łatwy dostęp do archiwaliów, a jednocześnie zabezpieczyć je przed zniszczeniem w wyniku pożaru.
– Wymaganą funkcjonalność magazynu osiągnęliśmy, stosując wielopoziomową zabudowę regałową i specjalnie zaprojektowany system stolarki przemysłowej. Komfort pracy oraz energooszczędność magazynu poprawia nowoczesne oświetlenie LED sterowane czujkami ruchu, dzięki którym oświetlane są tylko te strefy magazynu, w których pracują ludzie. Transport dokumentów ułatwia winda towarowo-osobowa, natomiast komfort termiczny poprawiają destryfikatory – informuje Filip Piekarski, Project Manager 7R Logistic SA.
Dzięki tym urządzeniom można przeciwdziałać naturalnej tendencji do gromadzenia się ciepłego powietrza pod sufitem. Efekt jest szczególnie widoczny w wysokich pomieszczeniach i sprawia, że ciepło zużyte do ogrzania pomieszczenia jest częściowo tracone na nadmierne podgrzewanie stref, w których zazwyczaj nie pracują ludzie. Z kolei zastosowanie przemysłowej posadzki bezdylatacyjnej znacząco zmniejszyło jej podatność na wybrzuszenia i uszkodzenia, poprawiając jednocześnie komfort i bezpieczeństwo pracy.
Przechowywanie dużej ilości papierowych dokumentów wymaga stosowania zabezpieczeń przeciwdziałających rozwojowi pożaru. Pierwszą linią obrony jest nowoczesny, bardzo czuły system wykrywania pożaru. Dzięki niemu w razie pożaru osoba nadzorująca magazyn zostanie ostrzeżona o zagrożeniu na tyle wcześnie, że będzie mogła wdrożyć skuteczne działania gaśnicze i wezwać straż pożarną zanim pożar rozwinie się i wymknie spod kontroli. Pomoże w tym system wizualizacji, ułatwiający precyzyjne zlokalizowanie źródła ognia.
Biernym, ale niezmiernie istotnym środkiem ochrony jest jest zaprojektowanie i dopasowanie obiektu od podstaw do obciążenia ogniowego powyżej 4 000 MJ/m kw.
– Dodatkowe zabezpieczenia przestrzeni magazynowej oddanej w użytkowanie firmie PIKA mają również znaczenie dla pozostałych klientów 7R Logistic. Zmniejszenie do minimum zagrożenia pożarowego w magazynie dokumentów PIKA automatycznie zwiększa bezpieczeństwo towarów przechowywanych w przestrzeni wynajmowanej przez innych klientów – podsumowuje
Waldemar Paszko, dyrektor ds. inwestycji 7R Logistic SA.


LESZEK KALKOWSKI
Prezes Pika Sp. z o.o.

Od wielu lat, w ramach outsourcingu, zajmujemy się przechowywaniem dokumentów. Specyfika tej działalności sprawia, że nasze oczekiwania co do wymogów technicznych magazynów są wysokie i niestandardowe. Dlatego tak doceniamy fakt, że firma 7R stanęła na wysokości zadania i dostosowała Centrum Logistyczne 7R Logistic Gdańsk Kowale 4 do naszych potrzeb. Tymi wymogami były zabezpieczenia przeciwpożarowe, m.in.: system wczesnego ostrzegania przed pożarem czy zwiększenie odporności ogniowej budynku powyżej 4000 MJ/m².


 

Written By
More from admin