Żółta flota do zadań specjalnych

Żółta flota do zadań specjalnych
Trudno dziś wyobrazić sobie jakikolwiek magazyn – niezależnie od tego, czy składowane są w nim książki, sprzęt elektroniczny czy słodycze – bez pracującego w nim wózka widłowego. A jeśli taki wózek ma charakterystyczny żółty kolor, to możecie być niemal pewni, że to jeden z pojazdów Jungheinrich.

Jungheinrich znany jest na całym świecie jako producent i dostawca wózków widłowych oraz systemów zabudowy magazynów. Na polskim rynku firma działa od 1994 r. i od samego początku jest obecna również na południu kraju.

– W przyszłym roku upłynie 25 lat, odkąd bezpośrednio wspieramy naszych klientów w tej części Polski. W samych Katowicach działamy od 2013 roku. Obecna lokalizacja jest naszą czwartą w aglomeracji śląskiej i drugą w rejonie Katowic – mówi Radosław Steczko, dyrektor Regionu Południe w Jungheinrich Polska.

Obiekt dotychczas zajmowany przez Jungheinrich okazał się zbyt mały na potrzeby dynamicznie rozwijającego się przedsiębiorstwa. Dlatego, wyprzedzając nieco świętowanie ćwierćwiecza na polskim rynku, firma sprawiła sobie prezent i przeniosła katowicki oddział do nowoczesnego obiektu w 7R Park Siemianowice Śląskie.

– 7R Park Siemianowice Śląskie to magazyn klasy A o powierzchni 12,5 tys. mkw., położony bezpośrednio przy drodze krajowej nr 94, z doskonałym dojazdem do autostrady A1 oraz dróg ekspresowych S86 i S1. W budynku zastosowaliśmy energooszczędne oświetlenie LED, a jego obciążenie ogniowe zostało podniesione powyżej 4000 MJ/mkw. – mówi Maciej Krawiecki, Leasing Director w 7R SA.

– Położenie obiektu, zapewniające komfortowy dojazd, jest niewątpliwym atutem tej inwestycji. Na naszą decyzję o wyborze lokalizacji wpłynęła również elastyczność dewelopera i możliwość rozbudowy magazynu i biura w przyszłości. Ma to dla nas duże znaczenie ze względu na niezwykle dynamiczny rozwój firmy w Polsce i regionie – podkreśla Radosław Steczko.

 

Z rąk do rąk

W nowoczesnym obiekcie magazynowym zrealizowanym przez 7R SA Jungheinrich wynajmuje ponad 3 000 mkw. Prawie 2280 mkw. zajmuje magazyn, w tym aż 400 mkw. przypada na warsztat, a kolejne 740 mkw. przeznaczonych jest na biura. Z oddziału w Siemianowicach prowadzona jest zarówno sprzedaż, jak i wynajem wózków widłowych. Na powierzchni zajmowanej przez Jungheinrich stacjonuje 600 wózków widłowych różnego typu. Są wśród nich m.in.: akumulatorowe wózki do wysokiego składowania ETV, akumulatorowe czołowe wózki widłowe EFG, akumulatorowe wózki podnośnikowe typu EJC czy unoszące EJE. Te najpopularniejsze stanowią bazę, która jest uzupełniana kolejnymi modelami, chociażby ciągnikami, a nawet wózkami do komisjonowania czy systemowymi. W Siemianowicach dostępny jest także najnowocześniejszy model wózka wysokiego składowania ETV216i, który w tym roku miał swoją światową premierę. To pierwszy na świecie wózek wysokiego składowania z wbudowanym akumulatorem litowo-jonowym. Wózek ma zdolność podnoszenia ładunków o wadze do 1600 kg do wysokości 10,7 metra.

Jednym z celów, które przyświecały zmianie lokalizacji przez Jungheinrich, było zwiększenie przepustowości warsztatu, który zajmuje się naprawą wózków. Wraz z przeprowadzką wzrosła ona dwukrotnie – z 200 do 400 mkw. Warsztat został wyposażony w profesjonalną myjnię wózków widłowych, dużą akumulatorownię, nowe stanowiska robocze oraz specjalną strefę napraw akumulatorów litowo-jonowych. Dzięki temu wózki, które trafiają do Siemianowic po zakończonym okresie wynajmu, po przejściu restrykcyjnej kontroli jakości i wymianie zużytych komponentów, mogą szybko znaleźć kolejnych klientów zainteresowanych ich wynajmem.

– Obiekt przygotowany przez 7R pozwolił nam na organizację pracy w magazynie w sposób odmienny od naszych pozostałych lokalizacji. Wózki „wjeżdżają” na magazyn jednym wejściem, a opuszczają go drugim, po przeciwległej stronie. Taka struktura obiektu odzwierciedla liniowość procesu, który przechodzą wózki widłowe po zakończonej usłudze wynajmu, zanim trafią do kolejnego klienta – od określenia bieżącego stanu wózka, poprzez wykonanie niezbędnych prac renowacyjnych w warsztacie, po kontrolę jakości – wyjaśnia Radosław Steczko.

– Zawsze staramy się wsłuchiwać w potrzeby naszych klientów niezależnie od tego, w jakiej branży działają i jakich udogodnień oczekują. Zaplanowanie powierzchni dla Jungheinrich było interesującym wyzwaniem, które wymagało od nas niestandardowego podejścia i któremu, jak sądzę, udało się sprostać – podkreśla Maciej Krawiecki.

Jazda próbna

Klienci z południowo–wschodniej Polski mogą w Siemianowicach Śląskich nie tylko wypożyczyć, ale także kupić nowe i używane wózki widłowe Jungheinrich, które trafią do nich za pośrednictwem katowickiego oddziału prosto z fabryk w Niemczech. Używane pojazdy są poddawane kompleksowej regeneracji w Centrum Regeneracji Wózków Używanych w Dreźnie, skąd następnie trafiają do odbiorców w całej Europie. W showroomie stworzonym w siemianowickim obiekcie można je obejrzeć i przekonać się o ich jakości.

Żółte wózki Jungheinrich widoczne są w magazynach i halach produkcyjnych w praktycznie każdej branży – spożywczej, chemicznej, farmaceutycznej, motoryzacyjnej, meblarskiej, odzieżowej, a także w wielu centrach dystrybucyjnych.

– Z produktów Jungheinrich korzystają zarówno firmy posiadające duże magazyny, jak i te, które nie posiadają ich wcale, ale potrzebują wózków widłowych okazjonalnie
– na przykład do obsługi eventu – dodaje Radosław Steczko.

TEKST: Marta Białowąs

Written By
More from admin

Answear.com w 7R Park Kraków

Gigant e-commerce – WearCo Sp. z o.o., właściciel marki Answear.com, zajmie 41...
Czytaj dalej