Podsumowanie sezonu CST 7R MTB Team

Podsumowanie sezonu CST 7R MTB Team
Sezon 2018 był bardzo długi i wyczerpujący, ale obroniony tytuł mistrzowski Dariusza Batka oraz wiele innych sukcesów zawodników CST 7R wynagrodziły wszystko z nawiązką.

Grupa kolarska CST zamknęła drugi już sezon, o tyle inny, że w nowym formacie – jako CST 7R MTB Team. Pozyskanie sponsora tytularnego w postaci firmy 7R SA – dewelopera działającego na rynku nieruchomości komercyjnych – było kluczowe w kontekście rozwoju drużyny. Był to ogromny krok do przodu, który umocnił pozycję grupy CST 7R MTB Team w czołówce drużyn MTB w kraju.

Tytuł obroniony!

Najważniejszym startowym dniem sezonu był 18 sierpnia 2018 r. Właśnie wtedy odbył się w Wiśle Bike Maraton, który miał wyłonić mistrzów Polski w maratonie MTB w kategorii Elita. Swoją dominację udowodnił obrońca tytułu – Dariusz Batek! Nie pozostawił on swoim rywalom żadnych złudzeń, wygrywając z drugim na mecie Krzysztofem Łukasikiem o ponad 4,5 minuty. Tym samym zdobył drugie z rzędu i czwarte w swojej karierze mistrzostwo w tej konkurencji.
– Stało się to, na co czekałem, do czego dążyłem i na co ciężko pracowałem przez ostatni czas, pomimo wielu trudności. Obroniłem tytuł mistrza Polski w maratonie MTB z ubiegłego roku! To kolejna moja koszulka mistrzowska, a cieszy tak samo, jak pierwsza. Ciążyła na mnie duża presja, bo zdecydowanie trudniej bronić tytułu, niż go zdobywać – komentował swój sukces Darek.

Nasz maraton

Kolejną ważną datą w kalendarzu był drugi wrześniowy weekend, kiedy to odbył się XIII 7R CST MTB Gdynia Maraton. Od tego roku jeden z największych wyścigów rowerowych na Pomorzu jest „naszym” maratonem. Firmy 7R i CST Poland dołączyły do miasta Gdynia i wspólnie zorganizowały imprezę, na której rola gospodarza przypadła naszej drużynie. Mimo że byliśmy gospodarzami, drużyna CST 7R MTB Team nie oddała pola gościom, bowiem Rita Malinkiewicz i Darek Batek zdystansowali, wygrywając rywalizację na najdłuższym dystansie.

Sezon w pigułce

Te dwa wydarzenia spowodowały, że sezon 2018 oceniamy zdecydowanie na plus. Jednak czy to wszystko? Oczywiście nie. Ilość wartościowych występów, zwycięstw i miejsc na podium, które zajmowali kolarze CST 7R, jest niezliczona.
Dariusz Batek, Rita Malinkiewicz, Michał Neumann, Jakub Najs, Michał Kucewicz, Karol Kucięba, Maciej Pitach i Michał Kwiatek – to wszyscy członkowie drużyny, którzy w sezonie 2018 wielokrotnie pokazywali swoją wartość. O sukcesach każdego z osobna można by napisać wiele. Oczywiście nie zapominamy, że swój udział we wszystkich osiągnięciach miał również mechanik ekipy, Alek Kwiatek.
Grupa CST 7R startowała we wszystkich najważniejszych maratonach w kraju: Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe, Bike Atelier MTB Maraton, Bike Maraton, Cyklokarpaty, Maratony Kresowe, Kaczmarek Electric MTB, Beskidy MTB Trophy – wszędzie pokazując się z jak najlepszej strony.

To był naprawdę bardzo udany rok, więc z nadzieją patrzymy w przyszłość. Już dziś zaczynamy kreślić plany na kolejny sezon, w którym z pewnością nie zabraknie ambitnych celów. Nasze założenia zweryfikuje sezon 2019, ale nie mamy wątpliwości, że drużyna CST 7R MTB Team nadal będzie się rozwijać i sięgać coraz wyżej.

– To był wspaniały sezon. Chciałem podziękować drużynie za cały rok. Biorąc pod uwagę różne momenty, przeciwności etc., wszyscy spisali się naprawdę świetnie, i to nie tylko pod względem sportowym. Teraz czas na odpoczynek i powoli trzeba będzie myśleć o kolejnym sezonie. Już widać, jak niektórych rozpiera energia i entuzjazm, więc z optymizmem patrzymy w przyszłość – podsumowuje Dariusz Batek, lider teamu CST 7R.

Pamiętajmy, że nasze starty i zwycięstwa nie byłyby możliwe bez wsparcia wielu firm, którym należą się serdeczne podziękowania: CST Poland, 7R, Merida Polska, Miasto Ustroń, Uvex Polska, Viking, hotel Kolejarz Best For You, Lemonbike.eu – Stan’s NoTubes, Optimum BORN, Brunox, KMC, SIDI, Spider Suspensions, Bike Atelier, Bikehelp, BatekLife, Velonews.pl.

Written By
More from admin

Rynek pełen wyzwań

Dynamiczny rozwój sektora magazynowego wymusza na deweloperach i generalnych wykonawcach zmiany w...
Czytaj dalej