Pierwszy magazyn z funkcją cross-dock w Małopolsce

Pierwszy magazyn z funkcją cross-dock w Małopolsce
ROHLIG SUUS Logistics uruchomił pierwszy w Małopolsce obiekt łączący funkcję magazynu logistycznego oraz nowoczesnego terminala przeładunkowego typu cross-dock do obsługi operacji logistyki kontraktowej pod jednym dachem.

Integracja funkcji terminala przeładunkowego oraz magazynu logistycznego umożliwia zmniejszenie liczby operacji handlingowych, co przekłada się na bezpieczeństwo przesyłek i skraca czas realizacji zleceń – mówi Artur Malarski, dyrektor produktu logistyki kontraktowej ROHLIG SUUS Logistics. – Co więcej, możemy efektywniej zarządzać zasobami ludzkimi, dzięki czemu jesteśmy bardziej elastyczni dla naszych klientów – dodaje.
Nowa inwestycja zajmuje 15 tys. mkw. i jest pierwszym obiektem ROHLIG SUUS Logistics o wysokości 11,5 m. Nowoczesne rozwiązania architektoniczne oraz zastosowanie wózków systemowych VNA, dedykowanych do magazynów wysokiego składowania, pozwoliły na optymalne zagospodarowanie powierzchni.
– Na terenie Małopolski działamy już od 18 lat. Obecny obiekt jest ponad dwukrotnie większy od poprzedniego, dzięki czemu zyskaliśmy możliwość obsługi zupełnie nowych, referencyjnych projektów. Był nam niezbędny, by zwiększyć satysfakcję naszych klientów – mówi Łukasz Kuliński, dyrektor oddziału Kraków ROHLIG SUUS Logistics.
Doskonałe położenie w pobliżu autostrady A4 ułatwia prowadzenie dystrybucji produktów na cały kraj, a także do państw sąsiadujących. To strategiczna lokalizacja, w szczególności dla firm współpracujących z partnerami w Czechach, na Słowacji, czy dalej – na południu Europy. Duże znaczenie ma też bliskość wschodniej obwodnicy Krakowa, dzięki której można szybko dotrzeć do miasta.
– 7R Park Kraków dynamicznie się rozwija. W ciągu 3 lat wybudowaliśmy na jego terenie sześć nowoczesnych magazynów. Dwa kolejne są w budowie. Docelowo podkrakowski park będzie oferował około 180 tys. mkw. i ma szansę stać się największym hubem logistycznym w Małopolsce – mówi Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R.
Logistyka kontraktowa to najdynamiczniej rozwijający się obszar działalności ROHLIG SUUS Logistics. W 2018 roku dynamika wzrostu powierzchni magazynowej operatora przekroczyła 30%, by osiągnąć ponad 200 tys. mkw. Aż 29,8 tys. mkw. znajduje się w Małopolsce. Drugi obiekt operatora na terenie Krakowa to nowoczesny magazyn dedykowany do obsługi wiodącego producenta branży automotive.
W nowym magazynie ROHLIG SUUS Logistics pracę znalazło ponad sto osób.

Written By
More from admin

Nasz człowiek w Gwatemali

Nieznany, fascynujący świat można znaleźć tuż za lasem, w bok od głównej...
Czytaj dalej