A może outsourcing usług w branży magazynowej?

A może outsourcing usług w branży magazynowej?
W każdym przedsiębiorstwie nadchodzi moment podjęcia decyzji, jaki model magazynowania wybrać. Czy korzystniejsza będzie inwestycja we własny magazyn, wynajem powierzchni od dewelopera, a może outsourcing usług magazynowych?

Posiadanie własnego magazynu: nowocześnie wyposażonego, położonego niedaleko zakładu produkcyjnego, może się wydawać atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu firm. Jednak budowa własnego magazynu lub zlecenie budowy magazynu BTS zewnętrznej firmie wiąże się z dużymi kosztami inwestycyjnymi. Więc, jeśli nie własny magazyn, to co?

Magazyny na wynajem

Wynajem powierzchni magazynowej w budynku skupiającym wielu najemców to wciąż jedno z najpopularniejszych rozwiązań wśród firm działających na polskim rynku magazynowym. Deweloperzy oferujący powierzchnie na wynajem działają bardzo prężnie i są w stanie w krótkim czasie udostępnić najemcy oczekiwaną powierzchnię. Jeszcze inną możliwością jest outsourcing usług magazynowania. Firmy świadczące takie usługi kompleksowo zajmują się logistyką naszych towarów. Współpraca z odpowiednim operatorem logistycznym, dysponującym nowoczesnymi systemami, pozwala na zaplanowanie pracy i procesów w sposób optymalny, uwzględniając we współpracy specyfikę działalności przedsiębiorstwa, jego branży, sezonowości. Przykładem może być 7R Solution, który dysponuje magazynami na północy i południu Polski. Magazyny te są specjalistycznie wyposażone w: regały wysokiego składowania, odpowiednie wózki widłowe do rozładunków, załadunków towarów na różnych, nawet niestandardowych, nośnikach, a także we wszystkie inne urządzenia niezbędne przy kompletacjach towarów i etykietowaniu. 7R Solution oferuje pełen zakres rozwiązań logistyki magazynowej, projektuje, wdraża i obsługuje procesy logistyczne dla klientów z różnych branż. Firma wyróżnia się elastycznością i kompleksowością w dopasowaniu usług do potrzeb klienta, można by powiedzieć, że wszystko jest „szyte na miarę”. Wszystkie projekty realizowane są z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi IT oraz nowoczesnego parku maszyn, a także z wykwalifikowaną kadrą pracowniczą.

Dla każdego

Z outsourcingu korzystają nie tylko małe firmy, ale również duże spółki, które mają własne magazyny, a mimo to muszą skorzystać z obsługi w magazynie zewnętrznym, kiedy firmowy magazyn nie jest wystarczający. Innym powodem korzystania z outsourcingu jest również fakt, iż firmy niejednokrotnie, zamiast budować własny magazyn, wolą inwestować w rozwój technologii i zwiększanie produkcji. Wyprowadzenie logistyki magazynowej na zewnątrz przedsiębiorstwa i zlecenie jej profesjonalnej firmie może przynieść znaczące oszczędności. Pozwala uniknąć kosztów związanych z utrzymaniem pustych lub przepełnionych powierzchni magazynowych. Zaletami są także: zmniejszenie kosztów pracowniczych, możliwość koncentracji firmy na podstawowej działalności, zwolnienie zasobów firmy do innych celów, redukcja i większa kontrola kosztów operacyjnych, dywersyfikacja ryzyka. Korzystając z usług outsourcingowych u profesjonalnego operatora, można liczyć na doradztwo zespołu ekspertów od logistyki, a co za tym idzie – podniesienie jakości procesów magazynowych.

Tekst: Edyta Holik

Written By
More from admin

Pierwszy magazyn z funkcją cross-dock w Małopolsce

ROHLIG SUUS Logistics uruchomił pierwszy w Małopolsce obiekt łączący funkcję magazynu logistycznego...
Czytaj dalej

Przeczytaj również