7R stawia na nowoczesne biura

7R stawia na nowoczesne biura
Wcześniej wykorzystywane jedynie do przechowywania produktów, materiałów czy urządzeń. Dziś są także miejscem komfortowych i nowoczesnych powierzchni użytkowych.

Mowa o halach magazynowych, gdzie coraz częściej projektowane są powierzchnie biurowe, które swoim standardem nie odbiegają od biurowców najnowszej generacji. Trend na lokowanie powierzchni do pracy w magazynach po raz pierwszy pojawił się w Stanach Zjednoczonych, dokładnie w Nowym Jorku, w latach 50. Wtedy stare, opuszczone hale produkcyjne, magazyny i fabryki służyły artystom jako ich pracownie. Takie wykorzystanie przestrzeni znalazło zwolenników na całym świecie. Część z nich postanowiła pójść o krok dalej, zamieniając przestrzeń magazynową w powierzchnie biurowe. Z biegiem czasu coraz więcej firm zaczęło lokować swoje siedziby przy magazynach, a biura w parkach logistycznych stawały się bardziej nowoczesne, klimatyczne i projektowane z myślą o dobrym samopoczuciu pracowników.
– Wygląd biura ma znaczenie. Szczególnie w przypadku firm działających, tak jak my, w dość specyficznej branży, jaką jest transport, spedycja i logistyka, oraz które ciągle muszą zabiegać o nowych pracowników. W momencie, kiedy ubiegający się o posadę kandydat widzi nowoczesne, zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami i posiadające liczne udogodnienia biuro, stanowisko na jakie aplikuje od razu staje się atrakcyjniejsze. Obecnie niektóre nasze powierzchnie biurowe usytuowane w magazynach pod względem standardu mogą konkurować z nowoczesnymi biurowcami zajmowanymi przez duże korporacje – mówi Łukasz Kuliński, Branch Director Kraków, ROHLIG SUUS Logistics.

Biuro ROHLIG SUUS Logistics

Lokalny akcent

Filia firmy ROHLIG SUUS Logistics znajduje się w parku logistycznym 7R pod Krakowem. Dwukondygnacyjne, nowoczesne biuro z licznymi przeszkleniami, ciepłą kolorystyką, komfortowymi meblami i dużą ilością naturalnej zieleni robi wrażenie na odwiedzających krakowski odział firmy.
– Wszystkie nasze nowe biura są zaprojektowane zgodnie z określonymi standardami. Jednak każdy oddział regionalny szuka indywidualnego wyznacznika, pokazującego przynależność do danego regionu. U nas jest to przestronna tapeta z mapą Krakowa, która znajduje się w korytarzu – dodaje Łukasz Kuliński.
Firma ROHLIG SUUS Logistics wynajmuje w 7R Park Kraków ponad 15,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Biuro zaprojektowano w ramach wyodrębnionej wewnątrz hali przestrzeni. Pracuje w nim ponad 40 pracowników, głównie działów spedycji, obsługi klienta, administracji, księgowości i wsparcia. Korzystają z niego również pracownicy magazynowi. Do ich dyspozycji są nowoczesne pomieszczenia socjalne, szatnie i jadalnie.
– Biuro w magazynie musi spełniać określone funkcje. Projektując taką przestrzeń, należy o tym pamiętać. Są w nim szatnie dla pracowników magazynowych, które u nas zajmują niemal połowę pierwszej kondygnacji, obszerne i wygodne jadalnie, czy okna podawcze ułatwiające komunikację pomiędzy biurem a magazynem – tych elementów nie znajdziemy w nowoczesnych biurowcach – podsumowuje Łukasz Kuliński, Branch Director Kraków, ROHLIG SUUS Logistics.

Studio kulinarne IGLOMEN

Wyjątkowa przestrzeń

Oddział ROHLIG SUUS Logistics to nie jedyny przykład ciekawie zaprojektowanego biura w podkrakowskim parku 7R. Firma IGLOMEN, która wynajmuje w 7R Park Kraków ponad 6 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej, przeniosła do parku także swoją centralę.
IGLOMEN jest dystrybutorem żywności mrożonej dla segmentu detalicznego oraz wiodącym dystrybutorem żywności dla kanału HoReCa w Polsce południowej.
– To była dla nas naturalna decyzja – tam, gdzie znajduje się hala magazynowa i zaplecze logistyczne firmy Iglomen, powinno mieścić się również główne biuro. Pod uwagę wzięliśmy także wygodę naszych pracowników i ich komfortowy dojazd do miejsca pracy, który zapewnia lokalizacja 7R Park Kraków – mówi Adam Jaszczyk, Wiceprezes Zarządu Iglomen.
W centrali firmy Iglomen jest zatrudnionych ok. 120 osób, m.in. w dziale logistyki, administracji, telemarketingu, obsługi klienta, biurach zarządu. Biuro składa się z dwóch kondygnacji i jest dobudowane do hali magazynowej.
– Pierwsze piętro naszego biura zaprojektowane jest w wysokim standardzie. Są tu m.in.: przeszklone, nowoczesne sale konferencyjne i specjalnie wyciszone pomieszczenia. Wyjątkowym rozwiązaniem jest studio kulinarne przypominające elegancką restaurację. To miejsce, w którym szkolimy pracowników, układamy z restauratorami menu, gdzie zapraszamy naszych klientów, a dostawcy i producenci prezentują swoje nowości. Studio wyposażone jest w kamery, telewizor i rzutnik, dzięki czemu w pokazach i szkoleniach może uczestniczyć duża liczba osób – dodaje Adam Jaszczyk.
Na rynku magazynowym coraz częściej mówi się o ciekawie zaprojektowanych, nowoczesnych biurach funkcjonujących w parkach logistycznych. Tendencja ta wynika ze zmieniającego się podejścia firm, które rozumieją, że przestrzeń biurowa jest elementem mającym realny wpływ na rozwój biznesu i kulturę organizacyjną. Dobrze zaaranżowane biura, także na rynku magazynowym, są magnesem przyciągającym dobrych pracowników. Ta rosnąca świadomość rynku rodzi wyzwanie dla deweloperów powierzchni magazynowych.

TEKST: Aleksandra Wojdyła

Written By
More from admin

Jak miło pracować w biurze

Atmosfera w pracy jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o czerpaniu satysfakcji...
Czytaj dalej