7R kontynuuje ekspansję na Pomorzu

7R Park Tczew to kolejny projekt spółki na północy kraju. To właśnie tutaj, 10 lat temu, od budowy 7R Park Gdańsk rozpoczęła się historia firmy. Wieloletnie doświadczenie i doskonała znajomość lokalnego rynku zaowocowały dynamicznym rozwojem firmy na Pomorzu.

Realizacja projektów w tym regionie obejmuje obiekty wchodzące w skład sieci miejskich magazynów 7R City Flex Last Mile Logistics, a także dużych parków logistycznych – jednym z nich jest 7R Park Tczew. Park położony jest zaledwie 40 km od centrum Gdańska, bezpośrednio przy węźle Swarożyn na autostradzie A1, łączącej północ kraju z czeską granicą w Gorzyczkach.
W 7R Park Tczew zostaną zrealizowane obiekty klasy A o łącznej powierzchni 46 700 mkw. Pierwszy z nich, liczący ponad 26 000 mkw., został w całości wynajęty jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Głównym najemcą w tym obiekcie jest firma DOVISTA Polska – największy producent i eksporter okien i drzwi drewnianych w kraju – która wynajęła 20 500 mkw. powierzchni magazynowej. To rekordowa od początku roku, pod względem wynajętej powierzchni, umowa najmu magazynów w województwie pomorskim.
– Decyzja o wynajęciu powierzchni magazynowej na terenie obiektu 7R Park Tczew była podyktowana doskonałą lokalizacją (zaledwie 5 km od naszego zakładu produkcyjnego), dostępem do wykwalifikowanych pracowników oraz dogodnymi warunkami, jakie zaproponował nam deweloper. Mamy nadzieję, że to dopiero początek długofalowej współpracy – komentuje Wojciech Baszkowski, prezes DOVISTA Polska.
– Rozwój i potencjał regionu pomorskiego przekładają się na niesłabnące od wielu lat zainteresowanie najemców powierzchniami magazynowymi w tej okolicy. Ze względu na to postanowiliśmy kontynuować rozwój projektów 7R na północy kraju. Jeszcze w tym roku planujemy zarówno realizacje magazynów wielkopowierzchniowych, jak i rozwój nowego konceptu 7R City Flex Last Mile Logistics w województwie pomorskim – komentuje Ryszard Gretkowski, wiceprezes 7R SA.
Drugi magazyn budowany jest w systemie spekulacyjnym. Oddanie obiektów do użytku planowane jest na I kwartał 2019 roku.

Written By
More from admin

7R firmą „Rzetelną dla biznesu”

7R SA została uhonorowana nagrodą „Rzetelni dla biznesu” podczas gali Sylwetki i...
Czytaj dalej